Blog
Chemie v kosmetice #4: SILIKONY
Silikony jsou jedním z oblíbených témat v diskuzích ohledně škodlivosti kosmetických ingrediencí. Diskutující se často dělí na několik skupin: jedni silikony zatracují jako zlo, které způsobuje všechny vlasové problémy, další na ně nedají dopustit, protože jen silikony dokáží ihned po použití zajistit krásný, sametový pocit ve vlasech i pokožce... Tak jak to s nimi vlastně je?
Chemie v kosmetice #2: Konzervační látky - nutné zlo?
Konzervanty do kosmetiky a jídla je přidáváme, aby zabíjely potenciálně nebezpečné mikroorganismy. Problém je, že i lidé jsou "organismy", jen o dost větší. Mohou na nás "jedovaté" konzervanty fungovat podobně jako na tyto malé breberky? Je třeba se konzervačních látek obávat? A lze vyrábět zcela nekonzervovanou kosmetiku?
Průvodce péčí o problematickou pokožku - bez žvástů, které jste už slyšeli stokrát
S ošklivou pletí bojuji léta. Přečetla jsem a vyzkoušela kdeco. Pokud i vy bojujete s mastnou, zánětlivou pletí nebo pupínky a nebaví vás pořád dokola číst to samé, ponořte se do tohoto velkého článku od reálné holky s reálnou pletí.
VODA - základ nebo zbytečná ingredience?
Vodu najdete ve většině kosmetiky na trhu - a ne na jen tak ledajakém místě: většinou si pyšně hoví hned na začátku složení. Musí tam být - nebo to znamená, že výrobce chtěl hlavně ušetřit?
Úžasné bambucké máslo - proč ho všichni milují?
Bambucké máslo, někdy zvané Shea nebo Karité, je přírodní zázrak z Afriky. Víte, jakým způsobem ho místní ženy vyrábějí? A víte, že ho můžete použít i mnoha jinými způsoby než jako pleťový krém? Bambucké máslo je prostě pecka!
(NE)přírodní péče o krepaté, vlnité a suché vlasy
Jeden by si myslel, že když je 100 % přírodní (nebarvení, nefénování, používání šamponů bez silikonů), tak budou vlasy vypadat krásně. Je to ale opravdu tak?
Příběh deodorantů Biorythme
Zajímá vás, jak se vlastně zrodil nejoblíbenější výrobek od Biorythme - deodorant s pačuli, mátou a rozmarýnem? Jak k němu postupně přibyly další a jaktože tak perfektně fungují? Tento post je o mé srdcové záležitosti - 100% přírodních, a přesto 100% funkčních deodorantech.
Vyznáte se ve složení kosmetiky? Aneb rychlý průvodce, jak z etikety poznat chemii vs. přírodu
Etikety kosmetických přípravků někdy více připomínají učebnici chemie než něco, co by mělo zákazníkům pomoci v rozhodování se při koupi. Malá písmenka, nesrozumitelné názvy použitých surovin a další nepříjemnosti nejsou ničím výjimečným. Pojďme se společně podívat na to, jak se i jako nechemik orientovat v informacích, které si můžete přečíst na kosmetice.
Palmový olej je všude, i v kosmetice
Palmový olej (nebo také palmový tuk) se podle odhadů vyskytuje téměř v polovině všech potravinářských produktů v obchodech. Je to nejkonzumovanější olej na světě. Dříve jsem měla pocit, že se mě to netýká, protože ho přeci nekupuji (např. na smažení), to byl ale velký sebeklam – palmový olej je schovaný všude, ať o něm víte nebo nevíte. Bohužel, v hojné míře se vyskytuje i v kosmetice...
Pomůžeme? ♡ Aneb Biorythme pro VRBU
Smrt není sexy téma. Přesto je v Česku více jak 25 tisíc lidí, kterým umřel partner. Z toho má mnoho děti, o které se musí i v takto pohnuté situaci postarat. Nadační fond Vrba založila žena, která si touto situací sama prošla a rozhodla se pomáhat ostatním.