Blog
Chemie v kosmetice #2: Konzervační látky - nutné zlo?
Konzervanty do kosmetiky a jídla je přidáváme, aby zabíjely potenciálně nebezpečné mikroorganismy. Problém je, že i lidé jsou "organismy", jen o dost větší. Mohou na nás "jedovaté" konzervanty fungovat podobně jako na tyto malé breberky? Je třeba se konzervačních látek obávat? A lze vyrábět zcela nekonzervovanou kosmetiku?
Průvodce péčí o problematickou pokožku - bez žvástů, které jste už slyšeli stokrát
S ošklivou pletí bojuji léta. Přečetla jsem a vyzkoušela kdeco. Pokud i vy bojujete s mastnou, zánětlivou pletí nebo pupínky a nebaví vás pořád dokola číst to samé, ponořte se do tohoto velkého článku od reálné holky s reálnou pletí.
VODA - základ nebo zbytečná ingredience?
Vodu najdete ve většině kosmetiky na trhu - a ne na jen tak ledajakém místě: většinou si pyšně hoví hned na začátku složení. Musí tam být - nebo to znamená, že výrobce chtěl hlavně ušetřit?
Proč jsem řekla sbohem hormonální antikoncepci
Nejosobnější článek na mém blogu je tu a je o prášcích, které užívá čím dál méně žen, a vědí proč... Sama jsem antikoncepci brala 8 let a zakusila všemožné vedlejší účinky - zrátu chti k sexu, migrény a tak. Přemýšlíte o vysazení? Čtěte a třeba i vy se v popisovaných zážitcích najdete.
Úžasné bambucké máslo - proč ho všichni milují?
Bambucké máslo, někdy zvané Shea nebo Karité, je přírodní zázrak z Afriky. Víte, jakým způsobem ho místní ženy vyrábějí? A víte, že ho můžete použít i mnoha jinými způsoby než jako pleťový krém? Bambucké máslo je prostě pecka!
Co na té józe všichni mají?
Ne, na první lekci jsem se netěšila. Nevěděla jsem, jak to ve studiu chodí (a to mě znervózňuje), měli tam být cizí lidé (a to mě znervózňuje) a navíc se mělo CVIČIT (a to mě hodně znervózňuje). Když se vám celý život v rodině říkají „dřívko", nechcete před kolektivem předvádět svoje nekoordinované pohyby a zkrácené šlachy na nohou.
Chemie v kosmetice #1 HLINÍK - máme se ho bát?
Určitě jste o hliníku v deodorantech slyšeli nejméně desetkrát... Pojďme se nyní podívat na toto velké téma trochu vědecky. Ve druhé části se pak blog věnuje přírodním deo krystalům... Opravdu jsou tak bezpečné, jak tvrdí jejich výrobci?
Příběh deodorantů Biorythme
Zajímá vás, jak se vlastně zrodil nejoblíbenější výrobek od Biorythme - deodorant s pačuli, mátou a rozmarýnem? Jak k němu postupně přibyly další a jaktože tak perfektně fungují? Tento post je o mé srdcové záležitosti - 100% přírodních, a přesto 100% funkčních deodorantech.
Vyznáte se ve složení kosmetiky? Aneb rychlý průvodce, jak z etikety poznat chemii vs. přírodu
Etikety kosmetických přípravků někdy více připomínají učebnici chemie než něco, co by mělo zákazníkům pomoci v rozhodování se při koupi. Malá písmenka, nesrozumitelné názvy použitých surovin a další nepříjemnosti nejsou ničím výjimečným. Pojďme se společně podívat na to, jak se i jako nechemik orientovat v informacích, které si můžete přečíst na kosmetice.
Palmový olej je všude, i v kosmetice
Palmový olej (nebo také palmový tuk) se podle odhadů vyskytuje téměř v polovině všech potravinářských produktů v obchodech. Je to nejkonzumovanější olej na světě. Dříve jsem měla pocit, že se mě to netýká, protože ho přeci nekupuji (např. na smažení), to byl ale velký sebeklam – palmový olej je schovaný všude, ať o něm víte nebo nevíte. Bohužel, v hojné míře se vyskytuje i v kosmetice...