Blog
Jizvy po akné • Jak na ně přírodně?
Jestli je to i vaše téma, určitě jste už slyšeli o retinoidech a chemickém peelingu. Tito mocní pomocníci jsou velmi účinní, mají ale mnoho ALE. Jak na péči o aknotickou pleť, která bude respektovat její mikrobiom i přirozené cykly?
AKNÉ A LÉTO •• Zlepšení díky opalování, nebo naprostý opak?
4 důvody, proč jsou v létě pupínky ožehavým tématem... Který z nich se týká vás?
Jak během 20 sekund zlepšit vzhled pleti?
Nejpřekvapivější produkt z naší nabídky? Ten, o kterém nám zákaznice píší "škoda, že jsem ho neměla už dávno?" Pojďte se na ten zázrak podívat se mnou...
3 lži o chemii v kosmetice
Vystudovala jsem VŠCHT, a tak války zastánců „syntetické" a „non-toxic" kosmetiky se zaujetím sleduji. A jaké jsou za mě 3 největší bludy, co se šíří kosmetickým světem na obou pólech?
Deo krystal • Kamenec • Alum: Přírodní zázrak, anebo vlastně ne?
Kamence, alumy, deo krystaly... Asi je znáte jako přírodní alternativu k deodorantům a antiperspirantům. Jsou ale opravdu tak přírodní, jak tvrdí výrobci?
Teenageři · Kdy je správný čas začít s péčí o obličej i podpaží?
Jak na jemnou péči o pleť u dospívajících? Jak se vyhnout výrazně se mastícím vlasům? A jaký deodorant je pro mladé lidi ten správný? To vše se dozvíte v článku...
SILIKONY v kosmetice - nejpodrobnější článek, který jste kdy četli
Silikony jsou jedním z oblíbených témat v diskuzích ohledně škodlivosti kosmetických ingrediencí. Diskutující se často dělí na několik skupin: jedni silikony zatracují jako zlo, které způsobuje všechny vlasové problémy, další na ně nedají dopustit, protože jen silikony dokáží ihned po použití zajistit krásný, sametový pocit ve vlasech i pokožce... Tak jak to s nimi vlastně je?
Denaturovaný líh: složky, o kterých se z INCI nedozvíte
V kosmetice se většinou nepoužívá čistý alkohol, ale denaturovaný (Alcohol denat.), který je oproštěn od daně. Je opředen mnoha tajemstvími, protože ze složení kosmetického produktu se o něm zákazník nemá šanci nic bližšího dozvědět...
Parabeny: někdy ano a někdy ne? Není to hloupost?
Jak přistupuji jako inženýrka kosmetické chemie k výrobkům, které obsahují diskutabilní ingredience? Letí rovnou do koše? Nebo je s klidem používám? Nebo jak kdy...?