Biorythme pomáhá pejskům

dočasky

Biorythme pomáhá pejskům

B I O R Y T H M E   P R O   D O Č A S K Y   D E D E

 

Koupí každého kousku nahatých deodorantů Biorythme přispíváte minimálně 20 Kč na dobrou věc. Společně jsme takto podpořili již 4 projekty: psí útulek ForDogs, nadační fond Vrba (pomoc ovdovělým rodinám s dětmi), spolek Hvězdy dětem (podpora dětí z domovů) a Hurá na výlet! (výlety pro seniory bez "šmejdů"). Celkově jsme díky vám těmto neziskovkám poslali za 2 roky téměř 100,000 Kč.

 

docasky dede

Pomocí 4nohým obyvatelům planety jsme začínali a po roce a půl, kdy jsme pozornost přesunuli k lidem, se opět vracíme k pomoci pejskům. Tentokráte skrze spolek Dočasky De De, který poskytuje azyl týraným a opuštěným psům, připravuje je na nový začátek a hledá pro ně nové a lepší domovy.

 

Rádi bychom vám DOČASKY DE DE blíže představili, proto Jenny vyzpovídala jednu z jeho zakladatelek, zdravotní sestřičku Ditu Pullmannovou, která se - stejně jako ostatní - stará o pejsky i chod spolku ve svém volném čase.

 


Jak vznikl nápad založit Dočasky De De?

 

Organizaci jsme založily s kolegyní Dominikou. Vznikl tak i název Dočasky De De, z.s. (z našich jmen Dominika, Dita).

 

Dříve jsme jezdily do útulků s materiální pomocí, snažily se umisťovat psy do nových domovů, pomáhat s inzercí apod. - a občas jsme někoho poprosily, aby dočasně vzal psa k sobě domů. Zjistily jsme, že touto cestou našel nejen domov rychleji, ale také mu byla poskytnuta individuální péče. Hledaly jsme tedy nové a nové dobrovolníky a pak už to šlo ráz na ráz.


Kde se „berou" psi, kteří dočasné domovy hledají? Jsou to pejskové z útulků nebo se vám ozývají přímo majitelé, kteří se jich chtějí zbavit?


Naše svěřence přijímáme z různých míst. Velmi často přímo od majitelů, kteří už své psy nechtějí nebo je trápí, dále ze zrušených množíren, a pak také zvířata, která již v útulku jsou, ale nenesou pobyt v kotci dobře nebo se jim dlouho nedaří najít domov.


dita docasky dedeVšichni psi putují do dočasných domovů, anebo máte i vlastní zázemí (útulek), kde mohou být, než najdou nového majitele?


Náš spolek funguje zcela na principu dočasné péče a všichni svěřenci jsou umístěni v rodinách dočaskářů a začleněni do běžného chodu domácnosti, kde se socializují.


Jak se Vám podařilo vytvořit síť dobrovolníků - dočaskářů?


Některé jsem znala už při založení spolku, jiní přicházejí postupně, jak spolek roste. Mohou to být lidé z řad přátel, ale i cizí lidé, kteří se rozhodnou pomáhat a začnou třeba až s námi. Vytvořit pevný a stabilní tým není snadné, ale můžu říci, že mám kolem sebe lidsky i profesionálně kvalitní tým, na který se mohu stoprocentně spolehnout.


Jak probíhá samotná práce při hledání vhodného dočasného domova? Víte již přímo, komu z dobrovolníků napsat a komu svěřit kterého psa, nebo je postup jiný?


Dočasný domov vybírám podle potřeb a stavu nově přijatého psa. Někteří potřebují zahradu, jiní přichází se separační úzkostí. Svůj tým dobře znám a vždy mám představu, kam by měl svěřenec ideálně jít. V týmu máme dočaskáře, kteří to dobře umí se psy z množíren, jiní si zase poradí se psy problematičtějšími. Musím brát ale v potaz také kapacitu, naši dočaskáři jsou defacto permanentně plní. Potřebných zvířat je velké množství.


Jak následně probíhá hledání domova pro psa, který je u někoho v dočasné péči?


Každý nás svěřenec má vytvořené své vlastní album s fotografiemi a detailním popiskem jeho povahy, zdravotního stavu a potřeb. Album se sdílí na sociálních sítích, inzertních portálech a pomáhají nám i stránky, které na zvířecí svět cílí.

 

Jak dlouho přibližně trvá, než si pejsek najde nový trvalý domov?

 

dita docasky de de

Velmi záleží na stavu pejska a to zdravotním, psychickém i na jeho potřebách. Malí, zdraví a bezproblémoví odchází domů za měsíc, dva. Ti, kteří vyžadují větší péči, jsou velcí nebo mají specifické potřeby, například potřebují být psím jedináčkem, hledají domov obtížněji. Máme i svěřence, kteří u nás stráví půl roku, rok.


Kolik přibližně psů se Vám již podařilo umístit do trvalých nových domovů?


Domů od nás odchází přibližně 300 psů ročně a pár koček k tomu.


Jak probíhá Váš den – máte jinou oficiální práci, nebo Vás toto zároveň „živí"?


Všichni členové našeho týmu včetně mě pracují pro spolek vedle svých zaměstnání a zcela zdarma. Je to fyzicky i psychicky náročné, denně jsem 8-12 hodin v práci, dělám zdravotní sestru na katetrizačním sále kliniky kardiologie v IKEMu, a vedle péče o své vlastní psy trávím každý večer na veterině se psy z dočasek. Ve zbylém čase vyřizuji hovory, e-maily a administrativu spolku. Slovo ‚nestíhám' má pevné místo ve slovníku každého z nás. Takže Vám odpovím, že můj den probíhá hekticky, kino nebo večerní koukání na film tam nenajdete.

 

Jak a kde mohou naši zákazníci Vaší organizaci pomoci? Finančně, fyzicky apod.?


docasky dedeZa jakoukoliv podporu jsme velmi vděční. Pomoci nám lze finančně, na transparentní účet č. 2500978266/2010, ze kterého platíme především veterinární ošetření našich svěřenců, nebo materiálně, zasláním krmiva, podložek nebo dalších zvířecích potřeb. Uvítáme i nové dočaskáře, fotografy, převozce a další dobrovolníky. Práce kolem spolku je opravdu mnoho a každý může pomáhat tak, jak mu vyhovuje.


Veškeré informace o možné pomoci najdete na webu spolku anebo na naší facebookové stránce, kde vždy uvádíme aktuální informace.

 

Děkujeme za rozhovor a věříme, že naše zákazníky spolek zaujal tak jako nás, protože si myslíme, že si pomoc a pozornost rozhodně zaslouží.

 

"Nahaté" deoše pomáhají - vybrané peníze pro DOČASKY DE DE:

 

Období

Vybraná částka

Poslaná částka (dorovnáno námi)

+ den odeslání na účet

1.5. - 31.5.2020

4,040 Kč 4,500 Kč (posláno dne 1.6.2020)

1.6. - 30.6.2020

4,960 Kč 5,000 Kč (posláno dne 7.7.2020)

1.7. - 31.7.2020

3,960 Kč 5,000 Kč (posláno dne 5.8.2020)

1.8. - 31.8.2020

 3,580 Kč 4,000 Kč (posláno dne 2.9.2020)

1.9. - 30.9.2020

5,800 Kč 6,000 Kč (posláno dne 1.10.2020)

1.10. - 31.10.2020

6,220 Kč 8,000 Kč (posláno dne 9.11.2020)

Celé období

28,560 Kč  32,500 Kč
Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení