Biorythme pro Hurá na Výlet!

Koupí každého kousku nahatých deodorantů Biorythme přispíváte 20 Kč na dobrou věc. Je tu již 4. projekt, který společně budeme půl roku podporovat: rádi vám představujeme organizaci HURÁ NA VÝLET!, jenž pomáhá trávit seniorům čas aktivně - a bez "šmejdů".

Biorythme pro Hurá na Výlet!

B I O R Y T H M E   P R O   H U R Á   N A   V Ý L E T   !

 

Koupí každého kousku nahatých deodorantů Biorythme přispíváte minimálně 20 Kč na dobrou věc. Společně jsme takto podpořili již tři projekty: psí útulek ForDogs, nadační fond Vrba a spolek Hvězdy dětem. U pomoci lidem zůstaneme i tentokrát: akorát se od dětí přesuneme k nejstarším - seniorům, kteří i přes svůj věk mají chuť prožívat dny aktivně.

hurá na výlet

 

Neziskovou organizaci jsme objevily díky tipu od vás, když jsme se na našich sociálních sítích ptali, jestli neznáte nějaký spolek, který by stál za to podpořit.

 

Rády bychom vám HURÁ NA VÝLET blíže představily, proto jsme se předsedy spolku Tomáše Martinka zeptaly na pár otázek: (rozhovor vedla Jenny)

 

Čím se zabývá vaše organizace a pro koho je určena?


Spolek Hurá na Výlet! je nezisková organizace, která vznikla v roce 2014 a organizuje volnočasové aktivity pro seniory. K výletům postupně přibývají také festivaly, kulturní akce a další programy, jako je například práce s počítačem či jóga, která bývá plná „do poslední karimatky" :-)


Pro koho jsou všechny tyto akce určené?


Každoročně vyrazí s Hurá na Výlet! za nezapomenutelnými zážitky až pěti tisíc seniorů z Pardubického kraje, Vysočiny, Prahy, Jihomoravského a Královehradeckého kraje. A protože během výletu se senioři s pracovníky a dobrovolníky spolku přirozeně sblíží, dává jim to možnost řešit společně nejrůznější problémy, se kterými se jinak nemají komu svěřit. Často jde totiž o lidi, kteří žijí v domácnosti sami - bez rodiny, přátel a přístupu k informacím.


Jak vznikl nápad na založení spolku a kdo se podílí na tom, aby vše „klapalo"?

tomáš

Spolek jsem založil s přáteli v reakci na zjištění značné míry zneužívání seniorů na předváděcích akcích. Dnes je nás 12 členů, máme 2 zaměstnance a dále brigádníky a desítky dobrovolníků.

 

Jak a kde mohou osoby, pro něž jsou aktivity určené, zjistit, že spolek nějakou akci pořádá a jak mohou zařídit svou účast?

 

Toto vše mohou zjistit pomocí našich webových stránek, radničních novin, oběžníků, plakátových vývěsek v místním rozhlase či na Českém rozhlase.

 

Účastní se akcí „stálá základna" seniorů, anebo se skupiny pořád mění a rozrůstají?


Řekl bych, že je to půl na půl – 50 % seniorů jsou naše „stálice", druhá půlka účastníků bývá nová.


Co je podle Vás v současnosti hlavním problémem seniorů a jak Vaše organizace napomáhá ke zlepšení?


Je prokázáno, že klíčovým problémem většiny seniorů je samota. Domníváme se, že hlavním přínosem našich setkání je možnost seznámit se s dalšími lidmi. Protože většina našich klientů jsou ženy, co v nedávné době ztratily svého partnera, chceme jim dát možnost navazovat nová přátelství anebo klidně i něco víc :)

 

Kde získává Vaše organizace finance na svou činnost a jak mohou peníze darovat jednotlivci?

hurá na výlet

 

Většinu prostředků získáváme od firemních sponzorů a od osobních dárců, dále pak z nejrůznějších nadačních a dotačních fondů. Jednotlivci pak mohou přispět pomocí naší online sbírky

 

Děkujeme za rozhovor a věříme, že naše zákazníky organizace zaujala tak jako nás, protože si myslíme, že si pomoc a pozornost rozhodně zaslouží.

 

 

 

"Nahaté" deoše pomáhají - vybrané peníze pro HURÁ NA VÝLET:

 

Období

Vybraná částka

Poslaná částka (dorovnáno námi)

+ den odeslání na účet

1.11. - 30.11.2019

5,280 Kč  5,500 Kč (posláno dne 19.12.2019)

1.12. - 31.12.2019

2,120 Kč 3,000 Kč (posláno dne 13.1.2020)

1.1. - 31.1.2020

4,200 Kč 4,500 Kč (posláno dne 4.2.2020)

1.2. - 29.2.2020

3,700 Kč 4,000 Kč (posláno dne 12.3.2020)

1.3. - 31.3.2020

 4,240 Kč 5,000 Kč (posláno dne 14.4.2020)

1.4. - 30.4.2020

3,500 Kč 5,000 Kč (posláno dne 2.5.2020)

Celé období

 23,040 Kč 27,000 Kč
Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení