Horko a naše krémy: Jak s nimi zacházet ve vedrech?

Horko a naše krémy: Jak s nimi zacházet ve vedrech?

Horko a naše krémy: Jak s nimi zacházet ve vedrech?

krem

 

Tohle období je pro naše krémy těžké, protože to jsou velcí milovníci chladu: skládají se z rostlinných másel a olejů, což má za následek jejich přirozené tání při teplotách okolo 30 stupňů (na dózičce je pro jistotu uvedeno skladování jen do 25 st.). Není to vada, je to jejich vlastností od přírody (stejně jako například u čokolády), dokonce to NEMÁ žádný vliv na kvalitu - krémy když tak "jen" změní skupenství.

 

Hloupé je, že když už jednou krém opravdu roztaje až do tekutiny, ani pobyt v mrazáku ho nevrátí zpět do podoby tuhého krému (pokud krém tání jen započne a stihnete ho dát do chladu ještě ve skupenství "kašičky", tuhý krém se z něj zase stane). Tohle podivné chování je způsobeno fascinujícími fyzikálními zákonitostmi, kdy tuky (rostlinná másla) díky změnám teplot mění uspořádání krystalických mřížek - a některé změny jsou vratné, kdežto jiné už nevratné (to je boží, co - praktické využití fyziky).

 

 

krem

Co z toho plyne?

 

☀️ Po vyzvednutí balíček od Biorythme nenechávejte dlouho v zavřeném autě, batohu na slunci atd. a krémy co nejrychleji přemístěte domů

 

☀️ Krém se dá bezpečně používat i roztátý , jen je třeba dát pozor při otevírání - dózu umístěte rovně (ideální je šroubovat ji položenou třeba na stole) - pak z krému nevyteče ani kapka kolem

 

☀️ Na horko jsou nejcitlivější vzorečky, protože jsou nejmenší. Čím větší balení, tím větší tolerance k horku

 

 

 

A když se podíváme konkrétně na cestování:

 

☀️ Letadlo: krémy dobře snáší cestování letadlem, ani v kabině ani v zavazadlovém prostoru neroztají.

 

krem☀️ Dlouhé přesuny autem: pokud vím, že krémy budou cestou chvílemi v teplu (rozpálený kufr auta), tak krém pořádně zavřu, dám pro jistotu do nějakého pytlíku a ještě mohu obalit bublinkovou fólií, pokud mám. Pokud to bude cesta klimatizovanými prostředky a bez dlouhého stání, tak nejsou žádná opatření samozřejmě třeba.

 

☀️ Čím více je krém mezi dalšími věcmi, tím větší vedro vydrží, protože je odizolovaný (nejhůře snášejí, když se nechají třeba v kabelce a ta se volně pohodí na sedačku rozpáleného auta / na slunce).

 

☀️ Horké destinace: krémy to zvládají i v teplých krajinách, ideálně když jsou prostě někde uvnitř - i klidně v teplejší koupelně, hlavně je nemít v kapsičce batohu, který celý den nosím na slunci.

 

☀️ Se mnou několik krémů procestovalo USA, kde bylo místy 50 stupňů ve stínu a auto i s kufry občas stálo v této výhni. Jeden mi dost rychle roztál (ten, co jsem měla pořád u sebe), ale další ne (ty, co jsem vozila pořád jen v kosmetické taštičce – byly zahrabané hluboko v kufru a odizolované oblečením).

 

Uznávám, že tání je z uživatelského hlediska nepříjemností - kdyby to krémíčky nedělaly, tak bych se vůbec nezlobila... ale zase když si představím normální krémy (emulze), které s námi také cestují za horka: sice se neroztají, ale je otázkou, co s nimi déletrvající horko "neviditelně" dělá (třeba s jejich mikrobiální bezpečností).

 

Takže vlastně všechno má něco do sebe!

Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení