Máte doma náš odličovač očí? Je báječný na čištění celého obličeje! Jak na to?

Máte doma náš odličovač očí? Je báječný na čištění celého obličeje! Jak na to?

Tip pro krásnou pleť: Jak používat náš odličovač očí pro čištění CELÉHO obličeje?

 

U přírodních produktů se často stává, že jsou multifunkčnější, než si vývojář na začátku myslel. A tak jsem to nebyla já, kdo začal Okno do duše (náš dvoufázový odličovač očí) používat pro odlíčení celého obličeje. Byla to moje maminka, která když už má něco v koupelně, tak ať se to pořádně využije!

 

přírodní odličovač očí biorythme

Ze začátku jsem se ošívala, protože odličovač je svým složením koncipovaný pro zpravidla se nemastící, tenkou a "nepórovitou" pokožku okolo očí, ale maminka si ho nemohla vynachválit na celý obličej. Že je po něm pleť krásně vyživená, hladká a jemná...

 

A tak jsme začaly experimentovat s jeho použitím na celý obličej a musela jsem přiznat, že je opravdu báječný. I dramatický nebo voděodolný make-up pod odličovačem ihned "taje", to všechno bez nutnosti pokožku dřít a různě trápit.

 

Ukázalo se, že ho zejména suchá a zralá pleť snáší opravdu skvěle - spíše než slovo "snáší" tu přiléhá, že odličovač o pokožku prostě pečuje a vylepšuje její stav. V hlavě mi ale nepřestávalo strašit, jak to bude u komplikovanějších typů pleti - smíšené, mastné a aknotické. Proto jsem se na našem instagramu zeptala přímo vás, kteří/é už nějaký ten pátek s takovým typem pleti odličovač používáte a výsledky mě příjemně překvapily:

 

Odličovač je podle vás super i pro mastnou a problematickou pleť!

 

přírodní odličování s biorythme

Pojďme se podívat na to, jak náš odličovač (nebo jakékoliv jiné obdobné produkty) používat – tak, aby nám nezanášel póry a výsledkem byla krásná pleť:

 

bio Jak dvoufázový odličovač použít na celý obličej?

Jako nejlepší způsob mi přijde navlhčit obličej obyčejnou vodou, nanést odličovač na navlhčený a lehce vyždímaný tamponek a pleť jemně otírat. Když je tamponek celý barevný, tak se klidně dá oprat ve vodě (i jednorázový), nanést na něj další odličovač a pokračovat. Člověk tak může i na silně nalíčený obličej použít méně tamponků, než by čekal.

 

bio Mám pleť odličovat, i když jsem nepoužil/a žádný make-up?

Za mě ano - pokud žijete mezi auty a lidmi a pleť večer nijak neomýváte / neodličujete, zkuste ji jednou přejet tamponkem s lihovou pleťovou vodou / nějakým odličovačem, a uvidíte šedo-černý důvod, proč je alespoň večer fajn čistit i pleť bez make-upu.

 

bio Dobře, pleť jsme si pomocí odličovače očistili a co teď?

bio

Osobně se přimlouvám za následné dočištění vždycky, když výrobek obsahuje jakékoliv mycí složky (odborně se jim říká tenzidy nebo solubilizátory). Jsou to látky, které dovolí špíně a tuku, aby je s sebou vzala voda, a tím z pleti odstranila. A ano, náš odličovač takové látky obsahuje. 

 

bio Jaké jsou zkušenosti zákaznic se suchou a zralou pletí?

Mycí látky použité v našem odličovači jsou přírodní a obsahuje jich poměrně malé množství, proto máme mnoho zákaznic, kterým – stejně jako mojí mamince – vyhovuje odličovač nijak dále nesmývat a rovnou pak pokračovat sérem nebo krémem. Co takové zákaznice spojuje? Podle mě to, že mají suchou nebo zralou pleť. Prostě takovou, která netrpí na rozšířené póry, přebytečné množství mazu, případně pupínky.

 

S více jak roční zkušeností mnoha zákaznic se majitelkám suché, neproblematické a zralé pleti neobávám doporučit, aby klidně také zkusily odličovač ničím dalším nesmývat. Uvidíte, jak vám tento postup sedne. Pokud bude i pár dnech a déle výsledkem hezká, vyživená pleť, je všechno v pořádku.

 

odličovač pro mastnou pleťbio A co když mám mastnou nebo smíšenou pleť, případně tendence k akné?

Kde je situace jiná, to je u mastné, smíšené a aknotické pokožky: Dokonce i tady máme sice zpětné vazby, že odličovač působí na pleť hezky* i bez dalšího omývání, ale obecně bych doporučila po jeho použití zařadit další krok čištění. Jaký, to bude záležet na stavu pleti každého z nás:

 

Někomu možná bude stačit otřít pleť hydrolátem nebo pleťovou vodou (tady velké pozor, aby neobsahovala další mycí látky, což se bohužel standardně děje - ale pro naše účely by to bylo z bláta do louže).

 

A někomu pleť poděkuje, když bude následovat mycí pěna nebo třeba pleťový gel – v tomto případě se jedná o nyní velmi moderní „double cleansing", při kterém se v prvním kroku smyjí větší nečistoty (pomocí výrobku, který obsahuje oleje – takže například naším odličovačem) a ve druhém se pleť dočišťuje gelem nebo pěnou, která již oleje neobsahuje. Takový postup má podle fanoušků této metody zajistit dokonale vyčištěný, a přitom nepodrážděný obličej.

 

*To, že vám čisticí přípravky nezanášení pleť, poznáte docela jednoduše tak, že se vám po prvním použití nebo klidně za pár dní používání nevyrojí neočekávané akné.

 

 

A co na odličovač říkají přímo zákaznice? (reakce z našeho FB)

 

recenze odličovače recenze odličovače biorythme

 (určitě je!)

 biorythme odličovač hodnocení  odličovač na celý obličej  
Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení