Pomůžeme? ♡ Aneb Biorythme pro ForDogs z.s.

[VIDEO] Koupí našich "nahatých" deodorantů přispíváte 10 Kč na dobročinné účely. První neziskovkou, kterou budeme společně podporovat, je útulek ForDogs. Pojďte ho s námi navštívit!

Pomůžeme? ♡ Aneb Biorythme pro ForDogs z.s.

B I O R Y T H M E    P R O    Ú T U L E K    F O R D O G S

 

 

Drobečci z útulku ForDogs

Myšlenka pomáhat skrze Biorythme ve mně zrála už dlouho. Do této doby jsem občas darovala naše výrobky na dobrou věc (a takto podpořila třeba sbírku na pomoc Adámkovi, BářeNadaci na ochranu zvířat a další), ale finanční pomoci jsem se ale - hlavně kvůli byrokratickým záležitostem - zatím vyhýbala. Čas dozrál a tato forma pomoci bude nyní spojena s našimi "nahatými" deodoranty - z každého prodaného kusu poputuje 10 Kč námi vybranému dobročinnému projektu. Vždy po půl roce projekt vyměníme a pomůžeme zase jiné neziskovce.

 

 

Jako první jsme se ségrou vybraly útulek ForDogs. Není to náhoda - útulek je ze stejné vsi jako Biorythme (Svárov za Prahou) a Terku s Bárou, které ho vedou, známe osobně. Víme proto, že vybrané peníze budou v dobrých rukou. A jak to vlastně všechno bude probíhat? Vždy jednou za měsíc spočítáme kusy prodaných "nahatých" deošů a vybrané penízky pošleme na transparentní účet útulku. Vybranou částku také zapíšeme do tabulky na konci tohoto článku, abyste měli pořád přehled. Je to docela napínavé, protože vůbec nedokáži odhadnout, jestli se vybere tisíc nebo deset tisíc :-)

 

 

Útulek jsme se ségrou navštívily v dubnu 2018, abychom se pomazlily s pejsky, zeptaly se holek na několik otázek (níže najdete krátký rozhovor) a hlavně natočily video. Zrovna v ten den do útulku Bára přivezla štěnátka, která se narodila fence vlastněné bezdomovci. Díky všímavé známé se zjistilo, kde parta lidí bez domova "bydlí" - a domluvilo, že pejsky bude lepší odvézt do útulku, kde jim holky poskytnou nezbytnou zdravotní péči a hlavně najdou nové páníčky. Se štěnátky je to prý totiž úplně nejjednodušší - většinou jsou do týdne rozebraná (holky okolo sebe mají silnou komunitu, která skvěle funguje - díky ní umí udat většinu psů, najít majitele zatoulaných psů atd.).

 

 

 


Terky a Báry jsme se také zeptaly na pár otázek:

 

Holky, oficiální spolek provozujete od roku 2016, co založení předcházelo?

 

Obě jsme se už dlouho věnovaly pomoci psům, braly jsme si je do dočasné péče a také se podílely na různých sbírkách. Proto bylo jen otázkou času, než spolu něco vymyslíme...

 

Víme, že vedení útulku není vaše "zaměstnání", jak to zvládáte skloubit s prací?

 

Někdy líp a někdy hůř... občas je to docela náročné, Terka má teď miminko a já (Bára) chodím na krátký a dlouhý týden pracovat. A mezi tím se stáráme o všechen chod útulku.

 

Jak se sem vlastně pejsci dostávají?Terka a Bára z ForDogs

 

Nejčastěji nám je přiváží sami majitelé, kteří si jednoho krásného dne řeknou, že svého psa už vlastně nechtějí... samozřejmě další část pejsků někdo najde a přiveze k nám. Poslední možností jsou kauzy, kdy je někde hromada psů a řeší to i obec nebo město, veterinární správa a tak - a pak se hledají zařízení, kde jsou nějaká volná místa.

 

Jak útulek financujete?

 

Kromě darů od hodných lidí je pro nás zdrojem příjmů hlavně prodej kalendářů, hrníčků, triček a tak. Ty nabízíme na našem webu nebo na různých pejskařských akcích, ať už pořádanými námi nebo někým jiným. Teď zrovna plánujeme Psinu ve Svárově, která bude 16. června a všechny na ni rády zveme. Na podobných akcí naštěstí vybereme vždycky dostatečné množství peněz pro chod útulku na další týdny nebo měsíce.

 

A na co vlastně peníze hlavně používáte?

 

Určitě je to veterinární péče, naprostou většinu příchozích pejsků je třeba na naše náklady naočkovat, vykastrovat a tak, hodně jich také přichází s různými zraněními, častá je nutnost ortopedických operací. Pokud žádná operace potřeba není, i tak stojí vstupní ošetření každého psa 3 až 4 tisíce.

 

Říkaly jste, že maximální kapacita útulku je 15 pejsků, teď jsou tady ale jen 4 a nová štěnátka... jak jste úspěšné s hledáním nových páníčků?

 

Biorythme pro ForDogsZa dva roky fungování útulku nám pod rukami prošlo ke stovce psů a všechny jsme udaly. Někdy to tedy jsou "jen"  ztracení pejsci, kterým pomáháme hledat majitele, to se také daří skvěle. Nejdéle jsme tu měli psa rok, ale to je fakt výjimka, většině najdeme maximálně do dvou měsíců nový domov. Ideální počet psů, který dobře zvládáme, je tak do deseti...

 

Pomáhá vám nějak stát?

 

Získaly jsme jednorázovou dotaci, za kterou se nakoupily boudy, další finance ale od státu nedostáváme.

 

Jak útulku mohou dobří lidé pomoci, kdyby chtěli?

 

Možností je více, třeba se tu mohou stavit na venčení pejsků, ti opravdovou procházku vážně ocení. Hodně lidí také sleduje náš Facebook a sdílí "nabídku" psů, to hrozně pomáhá v hledání nových majitelů. Jsme samozřejmě rády i za jakoukoliv finanční i materiální pomoc, máme zřízený transparentní účet, kam se dají posílat peníze - nebo když nám někdo chce darovat věci jako krmivo, staré deky, obojky a tak.

 

Kdyby chtěl třeba někdo přijet na venčení, je potřeba se s vámi domlouvat dopředu?

 

Určitě - nejsme tu v přesně dané hodiny, protože máme vlastní zaměstnání. Proto je lepší zavolat a domluvit se předem, typicky jsme tu dvakrát denně, dopoledne a pak později odpoledne. Samozřejmě se sem dá zajet i o víkendech.

 

 

Děkujeme za rozhovor a věříme, že ForDogs naše zákazníky zaujme, protože si podle nás pozornost a pomoc rozhodně zaslouží!

 

 

"Nahaté" deoše pomáhají: Vybrané peníze pro spolek ForDogs:

 

Období

  Vybraná částka 

  Poslaná částka (dorovnáno námi)

+ den odeslání na účet

15.4. - 15.5. 2018

 1,720 Kč  2,000 Kč - posláno dne 16.5.2018

16.5. - 16.6. 2018

 1,620 Kč  2,000 Kč - posláno dne 26.6.2018

17.6. - 17.7. 2018

 870 Kč  1,000 Kč - posláno dne 18.7.2018

18.7. - 18.8. 2018

 720 Kč  2,000 Kč - posláno dne 20.8.2018

19.8. - 19.9. 2018

 1,090 Kč  2,000 Kč - posláno dne 23.9.2018

20.9. - 20.10. 2018

 1,400 Kč  5,000 Kč - posláno dne 23.10.2018

Celé období

 7,420 Kč  14,000 Kč
Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení