Recyklační program je tu!

Máte rády naše krémy a svíčky? Zapojte se do sbírání obalů od nich - nejen, že společně ušetříme přírodu, ale také uděláme radost VÁM: recyklační program totiž přináší také dárky pro zákazníky, kteří nám pomohou.

Recyklační program je tu!

R E C Y K L A Č N Í   P R O G R A M   B I O R Y T H M E

 

Mile rádi vám představujeme posun v recyklaci obalů od našich výrobků.

 

biorythme svíčka a deo

S radostí přidáváme do recy rodiny také další výrobky - pleťové krémy a svíčky. O znovu-využití dóz se zajímáme již od vzniku Biorythme, na toto téma jsme dokonce měli několik rozprav s příslušnými orgány (Krajská hygienická stanice). To, co jsme se dozvěděli, nás nikdy nepotěšilo - znovu-plnění krémů do vypotřebovaných obalů není možné, proto jsme dlouho přemýšleli, co s tím.

 

(Pokud vás zajímá více informací k obecnému tématu "bezobalová kosmetika", čtěte až do konce...)

 

Nakonec nás to napadlo! Do stejných obalů, které máme pro krémy, budeme vyrábět svíčky, jež nejsou kosmetikou - a neplatí pro ně tedy tak přísná pravidla. Budeme tak od vás moci vybírat vypoužívané dózy a budeme do nich ručně odlívat právě svíčky!

 

To nejlepší je, že tak pomůžeme nejen přírodě, ale uděláme radost i VÁM - s recyklačním programem se totiž pojí odměna pro zákazníky, kteří nám obaly vrátí.

 

Svíčky lejeme do dóz od 60ml krémů, proto máme zájem hlavně o ně, uplatnění u nás ale najdou i 30ml dózičky (využíváme je na všemožné vzorky v laborce, kde malých šroubovacích obalů není nikdy dost).

 

Svíčky jsou u nás již nějaký ten pátek k dostání, nyní slavnostně vyhlašujeme také pravidla zpětného odběru dóz od našich krémů (a svíček):

 

biorythme 1. Prosím, schovávejte si dózy od našich krémů a svíček: až jich budete mít nashromážděných min. 5 (pět), tak nám je pošlete / odnesete do jedné z našich partnerských "recy" prodejen a odměna vás nemine.

 

2. Z těchto 5 dóz musí být min. 3 kusy od 60ml krémů (nebo svíček). Dózy od vzorečků (5ml dózičky) se NEzapočítávají do celkového počtu 5 kusů. Pokud je ale doma máte, i tak nám je nad rámec můžete poslat. My už pro ně něco vymyslíme!

 

3. Dózičky prosím vymyjte nebo vytřete ubrouskem, aby nepromastily (poštovní) obal. Etikety na nich prosím zanechejte.

 

Pokud nám dózy budete zasílat poštou:

 

I. Pošlete nám je bezpečně zabalené na naši adresu (Aneta a Jenny Adamčíkovi, Slunná 126, 273 51, Svárov, kontakt: info@biorythme.cz) - ideální stav je, když 60ml obaly nebudou naťuklé (pokud budou, i tak je přijmeme).

 

II. Spolu s krabičkami prosím pošlete také svoje jméno + e-mail.

 

III. O poslání balíčku nás ideálně ještě informujte e-mailem (info@biorythme.cz), abychom si pohlídali, že se nikde nezatoulá.

 

IV. My vám po obdržení zásilky poděkujeme zasláním elektronického dárkového poukazu v hodnotě 300 Kč pro nákup na našem e-shopu. Slevový kód vám zašleme neprodleně na e-mail, ze kterého jste nám psali o odeslání balíčku.

 

V. Pokud někdo nastřádá obalů více, klidně je může poslat až všechny najednou. Příklad: pokud nashromáždíte např. 2 várky (tedy min. 6 obalů od 60ml krémů / svíček + zbytek (4) obaly od 30ml / 60ml krémů), tak nám všechno můžete poslat naráz a my vám jako poděkování pošleme buď 2 slevové kódy (každý v hodnotě 300 Kč) nebo 1 slevový kód (v hodnotě 600 Kč).

 

vymyta doza

VI. Recyklační program platí do odvolání, o kterém bychom informovali s dostatečným předstihem. Pokud se nezmění legislativa, neplánujeme program zastavovat.

 

VII. Pokud nám budete chtít dózy předat osobně a ušetřit za poštovné, můžete tak učinit na některé z akcí, kterých se účastníme (např. Dyzajn market). V takovém případě si můžete buď rovnou na místě vybrat 1 dárek z našeho aktuálního sortimentu v hodnotě max. 300 Kč - nebo vám dodatečně pošleme e-mailem slevový kód. 

 

VIII. V případě jakýchkoliv otázek se na nás neváhejte obrátit (info@biorythme.cz), rádi pomůžeme!  

 

Pokud budete dózy vracet přes jednu z našich partnerských prodejen:

 

I. Sadu dóz (min. 5 kusů, z čehož musí být minimálně 3 kusy od 60ml krémů / svíček) prosím doneste do vámi vybrané partnerské "recy" prodejny.

 

II. V prodejně vám nabídnou odměnu podle aktuální nabídky - každá prodejna si sama volí, jaký dárek zákazníkům přinese (v nabídce nemusí mít všechny vyjmenované varianty). Mezi možnostmi odměn je: a) budete si moci vybrat 1 výrobek v hodnotě max. 300 Kč z aktuálního sortimentu prodejny a hned si ho odnést; b) budete si moci vybrat 1 výrobek v hodnotě max. 300 Kč z celého sortimentu Biorythme, prodejna pro vás tento výrobek objedná u nás a pak vás bude informovat o možnosti dárek si vyzvednout; c) prodejna vám nabídne zaslání elektronického dárkového poukazu v hodnotě 300 Kč na nákup v e-shopu biorythme.cz. Ten vám zašle za několik dní po odevzdání dóz na váš e-mail.

 

Budeme moc rádi, když do toho s námi půjdete. A my se zatím jdeme zaměřovat na výměnu plastových obalů za papírové - zatím nic neslibujeme, ale snažíme se!

 

Pokud vás zajímá moje obecné zamyšlení nad znovu-plněním obalů a bezobalovým prodejem kosmetiky, čtěte dále.

 

Na začátku tohoto příspěvku jsem psala, že po rozpravách s úřady jsme se dozvěděli, že není možné, abychom my jakožto výrobci od zákazníků odebírali zpět prázdné obaly a znovu je plnili kosmetikou. Je to hlavně z těchto dvou důvodů:

 

1. Ke všem obalům jsme jakožto výrobci povinni mít rozsáhlou dokumentaci, kde je deklarováno, že jsou obaly bezpečné pro naše použití. Pro to, abychom mohli my jako výrobci obaly znovu plnit, by v této dokumentaci od dodavatele muselo být uvedeno, že na to obaly byly řádně otestovány a dodavatel takové využití zaštiťuje. Což je problém, protože to stojí mnoho peněz a úsilí a nikdo samozřejmě není ochotný něco takového do dokumentů uvést.

 

2. I kdyby obal od dodavatele pro znovu-použití určen byl, my jakožto znovu-plniči musíme zajistit dokonalý proces mytí a dezinfekce. Což je kámen úrazu, protože pokud jste někdy navšívili například pivovar, tak jste určitě měli možnost spatřit ohromnou místnost, která je celá určená jen pro vymývání pivních lahví, které teprve po této úžasně proparacované metodě využívající mnoho mechanických i chemickým prostředků, mohou jít dále do oběhu. Pro malého výrobce je podobná technologie samozřejmě z říše snů + obávám se, že na jiné druhy obalů než dlouho používané sklo ani neexistuje metodika.

 

Situace je naštěstí trochu jiná v případě, že si obal naplní sám SPOTŘEBITEL. Tak vznikly právě "naháči" pro 30g deodoranty, které si se zákonem rozumí proto, že každý kousek je opatřen všemi povinnými informacemi (složení, šarže apod.) a jste to VY, kdo ho vsadí do původního obalu.

 

deo bez obaluPokud byste chtěli namítnout, že i u nás existují firmy, které obaly odebírají zpět a samy je znovu-plní, tak musím narovinu přiznat, že nevím, jak to mají ošetřené. Buď to neřeší nebo mají skvělou technologii dezinfekce, kterou já neumím vymyslet, nebo mají od "svých" úředníků jiné informace. Stejná situace pak podle mého názoru panuje i v bezobalovém sektoru kamenných prodejen, kde je prodej bezobalové kosmetiky z hlediska zákona velkou novinkou, na kterou úřady ještě nestihly jednotně zareagovat (a tak je v této oblasti zmatek). 

 

Musím se přiznat, že ač je na byrokracii zvykem spíše nadávat, tak opatrnost ve věci nebalené kosmetiky je na místě. Představa, že si naběračkou z velké zavařovačky nabírám krém, který obsahuje vodnou složku (a tím pádem je velice náchylný na extrémní dodržování hygieny), je pro mě nepředstavitelná. Jiná situace je podle mě u bezvodých výrobků, které jsou o mnoho méně citlivé, i tak bych si ale např. "nahé" mýdlo, na které se půl roku v prodejně prášilo, nekoupila. Co bych si naopak koupila klidně, to je nějaké mýdlo v papírovém pytlíku, stáčená drogerie nebo naši "naháči".

 

Mezi bezobalovými prodejnami máme několik partnerů, kteří odebírají naše "nahaté" deoše - a já jsme za spolupráci moc ráda. Myslím si, že má smysl podporovat recyklaci a přemýšlet nad tím, co kupujeme a jak je to balené, ale ne za cenu ohrožení vlastního zdraví.

 

Upřímně musím také říci, že neplánujeme prodej našich krémů v bezobalové variantě (tedy tak, že bychom do prodejny poslali kilovou zavařovačku s krémem a tam by se teprve dávkoval). Jednak je to minimálně na hraně zákona* a jednak je pro nás největší téma KVALITA, která by tímto prodejem hodně utrpěla - od nás z dílny odchází k zákazníkům krémy staré max. několik týdnů, aby byla zachována extra čerstvost, v obchodě by krém klidně mohl být měsíce. Na obsah sklenice by dopadalo denní světlo, byla by v nekontrolované teplotě a ještě by se několikrát denně otvírala, tím pádem by okouzlující vůně každého krému rychle "vyčichla" a krém by začal mnohem dříve žluknout. I přesto, že jsou naše krémy bez obsahu vody, je mi také nepříjemná představa častého zabořování nejistě ošetřované (dezinfikované) naběračky a přesouvání do nejistě ošetřených obalů.

 

* Budu upřímně ráda, pokud se podělíte o svůj názor nebo znalosti - je klidně možné, že mám staré / nedostatečné informace. Napište mi když tak na aneta@biorythme.cz, díky!

 

Anet z Biorythme

 

newsletter

Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení