[VIDEO] 28 minut příběhu Biorythme aneb Když je práce celoživotní vášní

O tom, jak to celé začalo - nebo třeba také o tom, proč jsem svoje podnikání začala týdenním pláčem doma v posteli :-)

[VIDEO]   28 minut příběhu Biorythme aneb Když je práce celoživotní vášní

P Ř Í B Ě H    B I O T Y H M E    A N E B    K D Y Ž    J E    P R Á C E    C E L O Ž I V O T N Í    V Á Š N Í


K videím mám negativní vztah. Zatím jediná videa, jejichž hvězdou jsem i já, byly rodinné kazety z oslav a Vánoc a můj hlavní dojem z nich je vždycky stejný: mluvím jako pitomec. Ostatní ne, ale já jo. Ale ségra to zase říká o svém hlasu, tak je to asi normální pocit.


Proto když mě oslovil Kalman, že bychom spolu mohli natočit nějaké video o mém podnikání, tak jsem si pomyslela „haha, to bude trapas", ale Kalmana znám a vím, že dělá samé smysluplné věci, takže na druhou stranu to byla čest, že mi něco takového nabídl.


Kalman je známý kouč hlavně žen – podnikatelek a já jsem ho poprvé viděla v rozhovoru pro DVTV, kde říkal hrozně zajímavé věci... čas plynul a já na jeho články a myšlenky občas někde narazila – a jak to tak už bývá: někdo vás zaujme nebo se s ním přejete potkat a do roka a do dne se to splní a máte ho před sebou...


Rozhovor je rozdělený na 4 části a každá je o něčem trošku jiném, ale všechny pojí to, že MÁM SVOU MISI. Přijde vám, že tvořit výrobky proti zápachu je trochu... trapná... mise? Mně vlastně taky :-) Víc hrdosti bych cítila, kdybych zachraňovala nemocné nebo vyvíjela nějaký zázračný lék, jenže co nadělám – já prostě tu kosmetiku miluju a jsem jí úplně omámená. Už dvě desítky let. Asi ze mě nic lepšího než chemik v tomhle životě nebude, a tak se to snažím dělat alespoň jak nejlépe umím.


Prosím, omluvte ve videjcích moje vycpávková slova, rozhovor se točil bez přípravy a dopředu jsem neznala otázky. Příště už snad budu říkat míň „jakoby" a hlavně se natočím na kameru druhou stranou – tahle mi fakt nelichotí :-)


PRVNÍ VIDEO (11:07)


První video je o tom, jak mě vlastně napadlo vyrábět zrovna deodoranty, co je na nich tak speciálního, jak dlouho jsem je vyvíjela a proč pro mě bylo tak těžké začít je prodávat – za opravdové peníze. A taky to, proč mi moje maminka celý život říkala, co si to na sebe zase patlám za hlouposti (no... takhle to úplně neříkala, jak uslyšíte ve videu).

video 1 Kalman

 

DRUHÉ VIDEO (05:39)


Jak to, že se už nestydím říct „jooo, vyrábím fakt dobré deoše"? (což bych ještě před pár lety spíš jen šeptala a červenala se u toho). A jak jsem počítala cenu deodorantů?

video 2 Kalman

 

TŘETÍ VIDEO (06:55)


Vyrábět kosmetiku je těžký, fakt. Ne proto, že by to byla raketová věda, co se tomu ale – alespoň v mých očích – blíží, je byrokracie okolo. Provozovna orazítkovaná mnoha úřady, desítky papírů ke všem surovinám, kulatá razítka kam jen dohlédneš... a všechno stojí hromadu peněz. Prostě pro začínající podnikatele bez peněz a zkušeností – horor.


Víte, jak jsem začala podnikat já? Týden jsem ležela v posteli a brečela, protože na mě přišlo udání. Teda ofiko se tomu říkání PODÁNÍ. Neměla jsem ani živnostenský list, natožpak provozovnu a všechny legrácky kolem. Chodila jsem po úřadech a chtělo se mi zvracet strachy, protože hrozila pokuta půl milionu. Rodina přemýšlela, co prodáme, abychom pokutu mohli zaplatit. Teď už je z toho jen historka (pokutu půl milionu jsem nedostala a úředníci, se kterými jsem se potkala, byli nápomocní a hodní), ale tenkrát mi to veselý nepřišlo. Veselá mi nepřišla ani doba poté, kdy jsem si půjčila peníze a počítala každý halíř na zařizování provozovny, kolaudaci, atesty a tak. Na konci tohodle období, kdy jsem ještě nesměla nic prodávat, jsem měla 20 Kč a špatný spaní. (Teď trochu patetična...) A víte, co vám povím? Miluju svého udavače a jsem vděčná za tuhle dobu, protože jsem začala věřit v sebe sama – a to je pocit k nezaplacení.

video 3 Kalman


ČTVRTÉ VIDEO (06:14)


Kam bych se s Biorythme chtěla rozvíjet? A proč píšu blog, kde jsou takové dlouhéééé články?

video 4 Kalman

 

A to je všechno. Teda vlastně úplně všechno to není, protože bez jedné věci bych tenhle blog vůbec nepsala, tohle video nenatáčela, na vývoj dalších výrobků se nechystala... Co to je? No přece vaše důvěra a podpora, které mě nepřestávají dojímat a pro které jsem pořád nevymyslela dostatečná slova díků ♡

Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení