Deodoranty SE SODOU vs. BEZ SODY. Je snad jeden druh lepší než ten druhý?

Deodoranty SE SODOU vs. BEZ SODY. Je snad jeden druh lepší než ten druhý?

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DEODORANTY SE SODOU A BEZ NÍ?

Je snad jeden druh lepší než ten druhý?

 

 

Jsou deodoranty bez sody lepší?

Možná, že už mezi těmi našimi svého oblíbence máte. Nebo třeba ne - a naopak přemýšlíte nad tím, proč máme v nabídce dva typy těchto pomocníků: Znamená to, že je jeden lepší, účinnější, přírodnější...?


Pojďme se spolu podívat na oba druhy: deodoranty se sodou i bez ní. Prozkoumáme rozdíly a postupně si tak možná vytvoříte svůj "seznam pro a proti" pro obě varianty.

 

Co mají oba druhy společné

♥ Jsou zcela přírodní, z velké části dokonce sestávají z jedlých surovin (jen bych je pro obsah esenciálních olejů určitě nezkoušela jíst).
Neobsahují soli hliníku, a to ani "přírodní" (jak jsou deo-krystaly nebo také alumy často prezentovány prodejci).
♥ Jsou balené v praktických vysouvacích tyčinkách (plastových nebo papírových).
Nezabraňují pocení: věříme tomu, že to je přirozené a pro tělo potřebné.
♥ Ale hlavně: fungují proti nepříjemnému zápachu! Jak to? Aktivně totiž ničí bakterie žijící v podpaží, které ho způsobují (oproti mnohým výrobkům, které jsou na trhu běžně nabízeny, obsahují aktivní látky, které dokáží zařídit eliminaci smradutvorných bakterií).

 

Nejlepší české přírodní deodoranty

Deodoranty se sodou

Náš legendární produkt, bez kterého by Biorythme neexistovalo...

♥ Rychle při dotyku s kůží tají, mají mazlavější konzistenci než bezsodé deoše - jejich aplikace je tedy snazší.
♥ Do pokožky je jednoduše vetřete bez jakékoli stopy (u bezsodých to jde také, ale musíme tomu věnovat o pár sekund navíc).
♥ U jedinců citlivých na jedlou sodu se může objevit kožní reakce, nejčastěji zarudnutí v podpaží. V naprosté většině případů pokožka nebolí, i tak je ale nutné výrobek ihned přestat používat. Nicméně, takových případů je málo a i nadále sodové deoše zůstávají naší vlajkovou lodí.
♥ Osobně tyto deodoranty preferuji například na léto, kdy často nosím tílka / trička s hodně krátkým rukávem (a je mi tak vidět odhalené podpaží).

 

Deodoranty bez hliníku, co opravdu fungujíDeodoranty bez sody

Nové vůně, nové složení - ale stejně oblíbené jako naše původní...

♥ Jsou tužší, při roztírání pocitově sušší a drolivější. Stačí ale pár sekund, kdy zahřejete deo v podpaží (jako slepice kuřátka) a všechny zmíněné nevýhody zmizí.
Nejen pro ty, kdo vědí, že nesnesou v oblasti podpaží jedlou sodu*: jsou super i pro všechny ostatní, kdo chtějí zkusit zajímavé vůně a účinek, který možná dokonce předčí naše původní deodoranty.
♥ Jejich funkčnost je založená na jiných aktivních látkách, takže je výhodné je střídat se sodovými (pokud se vám zdá, že účinnost jednoho typu po nějaké době klesá).

 

* O jedlé sodě

Já ji mám moc ráda a vysvětlím vám proč: nápad vyrábět deodoranty s jedlou sodou vznikl díky mojí starší ségře, která celou rodinu podarovala o jedněch Vánocích pytlíčky s jedlou sodou.

Ručně vyráběné deodoranty bez hliníku

Mysleli jsme si, že si z nás dělá legraci, ale vykřikovala u toho, že je to zázrak na všechno, tak jsme její tipy vyzkoušeli a ono to opravdu zabíralo. Kromě jiného sodu používala nejen místo deoše, ale hlavně na její atopický ekzém, což dělá dodnes (omývá si jí postižené dlaně i celé tělo). Proto sodu vnímám jako něco přírodního a léčivého. Zároveň připouštím, že pokud je na ni někdo alergický, tak ji samozřejmě nemůže používat a plně chápu, že mu ani deodoranty se sodou nevyhovují. Stejně tak ale nemůže jíst ořechy nebo jahody, když ví, že na ně má alergii... ostatní je ale jedí – a stejné je to i se sodou v deodorantech.

Není to přesná statistika, ale podle mých zkušeností mohu říci, že reakce na naše sodové deoše se vyskytuje u cca 1 zákazníka ze 2 tisíc lidí. Reakce se nejčastěji projevuje zrudnutím podpaží, v naprosté většině případů pokožka nebolí - i přesto je nutné výrobek ihned (i při malém začervenání) přestat používat. V případě dalšího používání se totiž mohou vyskytnout těžší příznaky ("popálení" kůže aj.).

 

Věřím svému nosu

Při výběru toho pravého deodorantu je možné jít i jinou cestou: Namísto dumání nad rozdíly mezi jednotlivými druhy si můžeme vybrat podle vůně. Naše jsou výjimečné tím, že jsou vždy přírodní (jedná se buď o směs esenciálních olejů nebo 100% přírodní parfémy) – takže se téměř nestává, že byste šlápli vyloženě vedle. Všechny vůně jsou totiž plné, syté – ale zároveň autentické a bez chemických tónů. Mnoho zákaznic a zákazníků dokonce na denní bázi střídá třeba tři různé deoše od Biorythme a každý den vybírají právě podle nálady na jinou vůni.

Video: Reálné použití deodorantů

 

Vůně u nás řadíme do těchto kategorií:

bio Svěží, citrusové vůně


bio Květinové, ovocné vůně


bio Zemité, dřevité vůně


bio Zcela bez vůně

 

Pokud vás zaujme vůně, která je dostupná pouze ve variantě bez sody, vyzkoušejte tu. Pokud je tomu naopak, sody se určitě nebojte - její výhodou je, že nabízíme i menší, zkušební 15g balení, u kterého člověku případně nebude tak líto, kdyby to nedopadlo.

 

Troufám si ale říct, že to jen tak nenastane, naše deoše jsou láska na první přivonění.

 

Foto: Fresh Face, Šárka Kremzow, Iveta Křenková

 

Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení