Pomozte s námi Plešounům ♡

Koupí každého kousku nahatých deodorantů Biorythme přispíváte 20 Kč na dobrou věc. Je tu již šestý projekt, který společně budeme 6 měsíců podporovat: rádi vám představujeme PLEŠOUNY, tedy seriál věnovaný dětským onkologickým pacientům.

Pomozte s námi Plešounům ♡

B I O R Y T H M E   P R O   P L E Š O U N Y 

 

Koupí každého kousku "nahatých" deodorantů Biorythme přispíváte minimálně 20 Kč na dobrou věc. Společně jsme takto podpořili 5 projektů, kterým jsme celkově díky vám poslali již přes 130.000 Kč.

 

Tentokrát bude naše pomoc směřovat k dětem, které jsou onkologickými pacienty. Eliška Podzimková, známá ilustrátorka a animátorka, rakovinu poznala na vlastní kůži. Proto je její projekt s hravým názvem Plešouni zaměřen právě na tyto pacienty, kterým chce pomoci získat odvahu a připravit je na průběh léčby. A to jak jinak, než prostřednictvím krásně animovaného seriálu, na nějž se právě teď vybírají peníze.

 

Rádi bychom vám Plešouny blíže představili, proto Jenny Elišku důkladně vyzpovídala:

 

eliška

 

Eliško, můžeš nám prosím tento projekt více popsat?


Jedná se o edukativní, částečně animovaný seriál, který by měl hravou formou přiblížit dětem na onkologii průběh léčby, která je čeká. Tento projekt je taková moje srdcovka. Díky tomu, že jsem si nemoc sama zažila, si dokážu představit, co děti uvnitř sebe řeší - že potřebují alespoň trochu pochopit, co se s jejich tělem děje a proč jim třeba vypadají vlasy, proč nemůžou chodit se spolužáky do školy, co je magnetická rezonance a tak dále. Jelikož máme strach z věcí, o kterých toho moc nevíme, je mým cílem, aby děti a jejich rodiny věděly o léčbě vše potřebné a odbouraly tak alespoň část strachu, který určitě nepomáhá psychickému stavu a tudíž ani léčbě. Přeci jen s pozitivním přístupem se bojuje lépe!

 

Máš pocit, že se lidé nepříjemným tématům jako je vážná nemoc spíše vyhýbají?


Všichni o tom víme, ale nikdo se o tom nechce bavit... Je to logické, jedná se o smrtelně nemocné děti. Myslím ale, že je mediální obrázek rakoviny úplně jiný, než jaká je skutečnost. V životě jsem nezažila víc legrace, než na dětském onkologickém oddělení... Opravdu! Tenhle seriál je tedy i pro společnost, kterou bychom tak chtěli naučit o tématu mluvit, naučit jak komunikovat přímo s nemocnými a případně s celou rodinou dítěte. Bublina, která se kolem vás vytvoří díky této diágnóze, má silné stěny a je těžké se z ní podívat ven...

 

Projekt můžeme vnímat jako psychickou pomoc pro nemocné nebo spíše jako celkovou osvětu?


Rozhodně oboje! Dokonce plánujeme i dva formáty projektu. Jednak seriál, který je určen primárně pro nemocné děti a jejich rodiny a pak i televizní 30minutovku, zaměřenou spíše na edukaci okolí: například ve třídě plné dětí onemocní dítě rakovinou. Ideální by bylo, kdyby se paní učitelka pokusila všem vysvětlit, o co se jedná, a naučila děti se svým spolužákem komunikovat (né ho doříznout od třídní komunity, což se bohužel během léčby často neúmyslně stane).

 

Je projekt určen spíše pro mladší lidi nebo celkově pro každého, koho potká na cestě životem rakovina?

 

eliška

Ve filmovém světě se obecně celkem striktně specifikuje cílová skupina diváků. My ji máme určenou na 6 - 10 let. Nicméně, můj cíl je primárně dostat to k co nejvíce lidem, kterým by mohl seriál pomoci. Upřímně věřím i v to, že dospělí pacienti s touto nelehkou situací si ho také rádi pustí. Plno lidí ani neví, proč pacienti s rakovinou přijdou o vlasy. Je to vedlejší účinek chemoterapie, která cílí na rychle rostoucí buňky (tedy ty nádorové), ale bohužel se nevyhne ani dalším, například vlasovým.

 

Jak se bude projekt, až bude hotový, dostávat k nemocným? Máš domluvené například nějaké spolupráce s nemocnicemi?

 

Hlavně chci, aby byl k dispozici všem - a  jakékoli dítě nebo lékař měl kam sáhnout pro Plešouny ve svém jazyce. Projekt už je i pod záštitou SIOPE - Evropské asociace dětské onkologie a také American Cancer Society. Ti nám krom odborné pomoci dokáží pomoci dostat seriál do nemocnic. Kromě toho bude samozřejmě také ke shlédnutí volně on-line.

 

Máš nějaké další ambice v pomoci lidem s rakovinou?

 

Ono se řekne seriál, ale věcí kolem projektu Plešouni je daleko více... Chceme vytvořit i praktickou aplikaci, do které by si děti zaznamenávaly hodnoty, které po nich žádá doktor. Například pitný režim, vylučování, jídlo, cvičení. Bylo by to formou hry, tak aby to děti bavilo, zároveň ale odevzdávalo lékaři informace, což se nyní řeší pomocí papírků. A je toho mnohem více, nápadů je opravdu plno...

 

Co osobně vnímáš jako nejtěžší věc při „boji" s rakovinou?

 

Upřímně asi bohužel předsudky společnosti, což vede ke složitým psychickým stavům, které nepomáhají tělu léčbu zvládnout. V 50. letech, kdy tady u nás onkologii založil pan profesor Koutecký, byla úspěšnost léčby u dětí na 20 %, teď v roce 2020 je to úžasných 83 %. Ano, je to stále smrtelná nemoc, ale ty výsledky jsou vynikající! A když si vyslechnete tuto diagnózu, tak to dneska už rozhodně neznamená konec...

 

Existuje něco, jak by mohl každý pomoci? S čím se lidé s rakovinou musí denně potýkat a zdravým osobám to třeba vůbec nedochází?

 

Rozhodně! Když už teď všichni umíme tak hezky nosit roušky, tak by stálo za to naučit se je nosit i když vám není dobře a jedete třeba do práce tramvají a prskáte nemoc kolem. Prosím, prostě si vezměte roušku, protože chrání predevším ostatní. Krom jiného i pacienty s rakovinou nebo po ní... Pak by také bylo fajn naučit se o této nemoci mluvit více otevřeně.

 

eliška

Jak se ti daří na projekt získávat finance a máš představu o celkové potřebné částce, aby mohl být zrealizován?

 

Ozývají se jak soukromí dárci, tak firmy. Poslali jsme také žádosti na filmové fondy a chystáme crowdfunding na serveru Donio. Rozpočet celého projektu je 20 milónů korun. Není to málo, ale na evropské projekty to není ani tak moc. Pevně věřím, že se nám podaří projekt realizovat. Už tu měl přeci existovat dávno...

 

Seriál se již natáčí a tvoří nebo je zatím ve fázi získávání financí?

 

Jako u každého audiovizuálního projektu je proces rozdělen na určité fáze. My jsme stále ve fázi developmentu a zároveň shánění financí alespoň na určitou část, kterou vyrobíme a můžeme prezentovat dál. Chystaný crowdfunding má za cíl vybrat na kompletní první epizodu seriálu a na scénáristu, který pak napíše další díly.

 

Finanční sbírka na Plešouny má trvat do konce roku 2020, Biorythme ale bude podporovat tvé projekt/y až do března 2021 – kam poputují peníze vybrané po „uzávěrce" sbírky na tento projekt?

 

Jak říkám, projekt bude vznikat ještě řadu let a každou korunu využijeme tak, aby vznikly všechny naše vysněné a důležité složky projektu. Nápadů je plno. Pokud budu konkrétnější, tak v tuto peníze určitě poputují na vznik první epizody seriálu. Děkujeme vám moc za vaše zapojení se. Moc si toho vážim a vaše deodoranty miluju! <3

 

Mohou naši zákazníci přispět i jinak než koupí "nahatých" deošů Biorythme?

 

Jasně, na našem webu jsou informace o projektu a také jak přispět.

 

"Nahaté" deoše pomáhají - vybrané peníze pro Plešouny:

 

Období

Vybraná částka

Poslaná částka (dorovnáno námi)

+ den odeslání na účet

1.11. - 30.11.2020

 3,940 Kč

 4,500 Kč (4.12.2020)

1.12. - 31.12.2020

 1,960 Kč

 4,000 Kč (1.1.2021)

1.1. - 31.1.2021

 3,380 Kč

 4,000 Kč (1.2.2021)

1.2. - 28.2.2021

 3,220 Kč

 4,000 Kč (1.3.2021)

1.3. - 31.3.2021

 3,380 Kč

 4,000 Kč (5.4.20221)

1.4. - 30.4.2021

 1,100 Kč

 4,000 + 15,500 Kč (obě platby 1.5.)

Celé období

 16,980 Kč

 40,000 Kč

 

Fotky: https://www.instagram.com/eliskap/

 

Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení