Biorythme pro Hvězdy dětem

Koupí každého kousku nahatých deodorantů Biorythme přispíváte 20 Kč na dobrou věc. Je tu již třetí projekt, který společně budeme 6 měsíců podporovat: rádi vám představujeme spolek HVĚZDY DĚTEM, jenž pomáhá dětem nejen z dětských domovů.

Biorythme pro Hvězdy dětem

B I O R Y T H M E   P R O   H V Ě Z D Y   D Ě T E M

 

Koupí každého kousku nahatých deodorantů Biorythme přispíváte 20 Kč na dobrou věc. Společně jsme takto podpořili již dva projekty: psí útulek ForDogs a nadační fond Vrba. U pomoci lidem zůstaneme i tentokrát: akorát místo dospělých to budou děti - z dětských domovů a zařízení pro děti, které potřebují okamžitou pomoc (Klokánek a další).

 

Výběr spolku Hvězdy dětem není náhodný: zakladatelka žije v Hostivici, kde máme dílnu. Seznámila nás Míša z místního kulturního střediska, které organizovalo například skvělou konferenci SHE. hvezdy 1

 

Rády bychom vám HVĚZDY DĚTEM blíže představily, proto jsme se zakladatelky a ředitelky paní Leony Koutenské zeptaly na pár otázek: (rozhovor vedla Jenny)

 

Jako první bych se zeptala na krátké představení spolku, čím přesně se zabýváte?


Zabýváme se finanční a věcnou podporou dětí z dětských domovů, ale i dětí ze zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Zajišťujeme jim také nejrůznější volnočasové aktivity: chceme, aby si prostřednictvím zájmové činnosti, která je baví, zažily pocit jedinečnosti - pocit, že jsou úspěšní a svým okolím respektovaní.


Chápu dobře, že se váš spolek podílí na financování zájmových kroužků? Pomoc pak probíhá pouze formou financování těchto kroužků? Mohou si děti samy vybírat, kam by chtěly docházet?


Ano, cílem je pomoci dětským domovům a zařízením pro ohrožené děti s financováním těchto zájmových aktivit a kroužků. Jsem dětskou psycholožkou a tento obor dělám 30 let, velice dobře tedy vím, jak v těchto zařízeních chybí finance právě na podobné aktivity.


Jsou nějaké další aktivity, které váš spolek podniká v rámci pomoci dětem z dětských domovů?


Jsme nesmírně rádi, že můžeme díky spolupracujícím parterům - známým osobnostem z řad herců, zpěváků, sportovců i fotografů - zprostředkovávat dětem obohacující umělecké zážitky. „Naše" děti díky nim tak navštěvují známé české muzikály, divadla, výstavy, pořádáme pro ně různé kulturní akce či zajímavé přednášky.


Uvádíte, že pomáháte také dětem, které vyžadují okamžitou pomoc, můžete prosím vysvětlit, v čem se takové zařízení liší od dětského domova?


hvezdy 2Typický je například Klokánek, existují ale i další, namátkou jmenuji Orlíček nebo Mosťáček. Jsou to menší zařízení, s více rodinným způsobem péče o děti. Tety zde pečují většinou v týdenních cyklech o maximálně 4 svěřené děti na jednotlivých bytech. Výhodou těchto zařízení je, že zde mohou být pohromadě sourozenci různého věku - od narození až do 18 let.


Jak vybíráte místa, ve kterých bude váš spolek pomáhat?


Výběr je intuitivní - zatím jsme nabídli spolupráci několika zařízením tak, abychom měli co největší průřez spektrem. Nyní podporujeme Klokánka, Orlíčka a Mosťáčka, z dětských domovů pak s ten v Mostě a Unhošti. Rádi bychom naši podporu časem rozšířili i na některé další domovy.


Máte osobní kontakt s dětmi, které díky vaší pomoci mohou navštěvovat nějaké kroužky? Máte přímo od nich zpětnou vazbu, jak jim vaše činnost pomáhá, případně třeba dokonce mění život?


Osobní kontakt s dětmi je pro nás nesmírně důležitý, tato zpětná vazba je hlavním hnacím motorem v naší činnosti - něčím, co nás nabíjí a motivuje pro další práci. Vidět děti, které se zapojují do zájmových aktivit a které vám například časem samy ukáží, co už umí, je pro nás obohacující zážitek, při kterém se dmeme pýchou.

 

Jak vznikl nápad na založení spolku?


Po letech strávených v řídicích funkcích několika zařízeních na pomoc ohroženým a jinak znevýhodněným dětem jsem cítila potřebu pomáhat dětem napříč větším spektrem než dosud. To se povedlo díky podpoře mnoha milých lidí, kteří okolo nás byli a jsou – a my jsme jim za to nesmírně vděční.


Kdo vše se spolupodílí na práci ve spolku a co má kdo na starost?


Spolek vedu já, profesně jsem psycholožkou a tato činnost je pro mne zcela nezištná. V činnosti spolku se však angažuje několik dalších dobrovolníků, bez jejichž pomoci bychom se neobešli. Ať už je to naše skvělá grafička, dobrovolnice zajišťující právní či účetní služby - nebo další dobrovolníci pomáhající na našich akcích.


Jak vypadá běžný den ve spolku?


Každodenní činnost spolku je vyřizování mailů, telefonování a schůzky. Dále potom navštěvování a dětí v dětských domovech, komunikace s dětmi a s vedením domovů. K tomu připočtěme přípravu a realizaci jednotlivých akcí, která bývá většinou i několik týdnů dopředu. nahatý deoš


Jak Váš spolek získává finance - a jak mohou lidé v případě zájmu pomoci?


Získávání finančních prostředků na pomoc dětem je alfou a omegou, jsme proto velmi vděčni za každý finanční dar zaslaný na transparentní účet spolku. Máme rovněž povolenou sbírkovou činnost a k tomu účelu nyní budeme umisťovat na vybraná místa zapečetěné kasičky. Pořádáme také různé akce, na kterých lze zakoupit dárkové předměty našeho spolku a brzy budeme zprovozňovat na webu platební bránu na podporu přání konkrétních dětí. Pokud tedy budete sledovat naše webové stránky nebo se stanete fanoušky na Facebooku, budeme vás zásobovat novinkami a zvát na námi pořádané benefiční akce.

 

Existují i další možnosti, jak mohou lidé pomáhat dětským domovům?


Každý dětský domov jistě rád přijme dobrovolníky, vím například o takových, kde potřebují občas posekat trávu, pomoci s úklidem, s vymalováním nebo třeba s doučováním dětí v matematice a angličtině.

 

Děkujeme za rozhovor a věříme, že naše zákazníky spolek HVĚZDY DĚTEM zaujal tak jako nás, protože si myslíme, že si pomoc a pozornost rozhodně zaslouží.

 

 

"Nahaté" deoše pomáhají - vybrané peníze pro HVĚZDY DĚTEM:

 

Období

Vybraná částka

Poslaná částka (dorovnáno námi)

+ den odeslání na účet

1.5. - 31.5.2019

 4,080 Kč  4,100 Kč (odesláno dne 11.6.2019)

1.6. - 30.6.2019

 2,440 Kč  2,500 Kč (odesláno dne 16.7.2019)

1.7. - 31.7.2019

 3,080 Kč  3,500 Kč (odesláno dne 15.8.2019)

1.8. - 31.8.2019

 1,070 Kč  2,500 Kč (odesláno dne 24.9.2019)

1.9. - 30.9.2019

 2,880 Kč  3,500 Kč (odesláno dne 15.10.2019)

1.10. - 30.10.2019

 3,460 Kč

 10,000 Kč (odesláno dne 4.11.2019)

Celé období

17,010 Kč  26,100 Kč
Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení