Blog
[VIDEO] 28 minut příběhu Biorythme aneb Když je práce celoživotní vášní
O tom, jak to celé začalo - nebo třeba také o tom, proč jsem svoje podnikání začala týdenním pláčem doma v posteli :-)
Chemie v kosmetice #4: SILIKONY
Silikony jsou jedním z oblíbených témat v diskuzích ohledně škodlivosti kosmetických ingrediencí. Diskutující se často dělí na několik skupin: jedni silikony zatracují jako zlo, které způsobuje všechny vlasové problémy, další na ně nedají dopustit, protože jen silikony dokáží ihned po použití zajistit krásný, sametový pocit ve vlasech i pokožce... Tak jak to s nimi vlastně je?
Chemie v kosmetice #3: PARABENY
Parabeny - slovo, které zná úplně každý. Slovo, které na nás v posledních letech vykukuje z časopisů, internetu, prodejen přírodní i nepřírodní kosmetiky. Jedny je zatracují, druzí hájí. A nejvtipnější na tom je, že každá strana má pro svá tvrzení dostatek argumentů. Pojďme se o nich nyní něco dozvědět z jiného úhlu pohledu - vědeckého.
Chemie v kosmetice #2: Konzervační látky - nutné zlo?
Konzervanty do kosmetiky a jídla je přidáváme, aby zabíjely potenciálně nebezpečné mikroorganismy. Problém je, že i lidé jsou "organismy", jen o dost větší. Mohou na nás "jedovaté" konzervanty fungovat podobně jako na tyto malé breberky? Je třeba se konzervačních látek obávat? A lze vyrábět zcela nekonzervovanou kosmetiku?
Průvodce péčí o problematickou pokožku - bez žvástů, které jste už slyšeli stokrát
S ošklivou pletí bojuji léta. Přečetla jsem a vyzkoušela kdeco. Pokud i vy bojujete s mastnou, zánětlivou pletí nebo pupínky a nebaví vás pořád dokola číst to samé, ponořte se do tohoto velkého článku od reálné holky s reálnou pletí.
(NE)přírodní péče o krepaté, vlnité a suché vlasy
Jeden by si myslel, že když je 100 % přírodní (nebarvení, nefénování, používání šamponů bez silikonů), tak budou vlasy vypadat krásně. Je to ale opravdu tak?
Chemie v kosmetice #1 HLINÍK - máme se ho bát?
Určitě jste o hliníku v deodorantech slyšeli nejméně desetkrát... Pojďme se nyní podívat na toto velké téma trochu vědecky. Ve druhé části se pak blog věnuje přírodním deo krystalům... Opravdu jsou tak bezpečné, jak tvrdí jejich výrobci?
Vyznáte se ve složení kosmetiky? Aneb rychlý průvodce, jak z etikety poznat chemii vs. přírodu
Etikety kosmetických přípravků někdy více připomínají učebnici chemie než něco, co by mělo zákazníkům pomoci v rozhodování se při koupi. Malá písmenka, nesrozumitelné názvy použitých surovin a další nepříjemnosti nejsou ničím výjimečným. Pojďme se společně podívat na to, jak se i jako nechemik orientovat v informacích, které si můžete přečíst na kosmetice.
Palmový olej je všude, i v kosmetice
Palmový olej (nebo také palmový tuk) se podle odhadů vyskytuje téměř v polovině všech potravinářských produktů v obchodech. Je to nejkonzumovanější olej na světě. Dříve jsem měla pocit, že se mě to netýká, protože ho přeci nekupuji (např. na smažení), to byl ale velký sebeklam – palmový olej je schovaný všude, ať o něm víte nebo nevíte. Bohužel, v hojné míře se vyskytuje i v kosmetice...
Vyznáte se v obalech kosmetiky?
Všechny kosmetické výrobky musí mít na obalu povinně uvedeno mnoho informací. Pojďme se podívat na to, jaké to jsou a čím mohou být pro zákazníka zajímavé.