Tipy na pohodlné používání přírodních tuhých deodorantů

Tipy na pohodlné používání přírodních tuhých deodorantů

TIPY NA POHODLNÉ POUŽÍVÁNÍ PŘÍRODNÍCH TUHÝCH DEODORANTŮ

 

Přírodní deodoranty mají mnoho výhod, o kterých odpůrci hlinitých solí a jiných "lahůdek" nepochybují. Co je třeba ale přiznat, je to, že oproti konvenčním výrobkům je jejich použití někdy spojené s výzvami, se kterými se u těch drogerkových nepotkáte. Pojďme se podívat na pár častých výtek, které jste možná již slyšeli, nebo je dokonce pocítili na vlastní kůži. A nemuselo jít konkrétně přímo o naše deodoranty - tento návod se hodí i pro produkty jiných značek, které jsou založené na rostlinných olejích a máslech (jinak řečeno - jsou tuhé a neobsahují vodu).

deo Neparfém

 

Deodoranty jsou příliš tuhé, nejdou rozetřít
Jejich nanášení dře

❌ Přírodní deodorant nedostatečně funguje

 

Deodoranty jsou příliš tuhé, nejdou rozetřít. Případně mě jejich používání dře

 

Naše deoše jsou založené na kakaovém máslu, které je za pokojové teploty opravdu dost tuhé (tak jako čokoláda), při styku s lidským teplem ale okamžitě taje. Proto jsou - zejména u BEZSODÉ varianty - báječné tyto triky:

 

Bio Skladovat je v teple: Ideální teplota je okolo 25 °C, takže třeba vrchní police v koupelně. Deoše není třeba dávat do lednice s myšlenkou na prodloužení jejich životnosti (ani zásobičku...).

 

Bio Před samotným nanášením nechat deo chvíli (pět, deset sekund...) přitisknutý natěsno v podpaží - jako slepice svoje kuřátka (tohle fakt úžasně pomáhá!).

 

Bio Při roztírání deodorant jemně "tlačit" k pokožce tak, aby byl neustále v kontaktu s tělem. Deoš nanášet táááhlými, vláčnými tahy, kdy je pořád pevně přitisknutý ke kůži - nikoliv rychlými tahy, kdy se sotva dotýká pokožky.

 

bio A když nezabere nic z toho, je tu ještě jeden způsob, jak na pohodlné nanášení: mnoho našich zákaznic a zákazníků rádo používá trik s vodou, kdy si před nanesením deodorantu lehce podpaží navlhčí vodou a pak teprve použijí deoš.

 

deodorantyMožná vás napadne, proč jsme nezvolili nějakou jinou surovinu, která není tak tuhá?

 

Bio Protože jsme chtěli, aby se daly deoše bezpečně vozit i na dovolenou, v rozpáleném autě, mít je v batohu pohozeném na pláži nebo na túře.

 

Bio Na rovinu: Protože jsem si je kdysi vymýšlela pro sebe (milovnici čokolády...) a chtěla jsem co nejexkluzivnější základní surovinu, což mega drahé kakaové máslo vážně splňuje!

 

Bio Protože méně tuhé varinaty se při vývoji ukazovaly být na pokožce blemcavými, mastnými, nepříjemnými.

 

Je rozdíl v tuhosti mezi bezsodými a sodovými deoši?

 

Je! Sodové deoše rychleji tají, mají mazlavější konzistenci. I proto je to typ deodorantů, kterými vždycky doporučujeme v našem sortimentu začít. Osobně sodové deodoranty také preferuji právě na léto, kdy často nosím tílka / trička s hodně krátkým rukávem (a je mi tak vidět odhalené podpaží). Sodové deoše totiž jdou do pokožky vetřít skutečně bez jakékoliv stopy (upřímně: já smrdím jako prasátko, takže výrobku nanáším poměrně hodně, proto deoš někdy do pokožky ještě dozapracuji prsty). 

 

deopačuli

Bezsodé deodoranty jsou tužší, "sušší" (je to kvůli obsahu náhražky sody, kterou je oxid hořečnatý), drolivější. I ony jdou do pokožky krásně vmasírovat, ale chce to větší trpělivost - zejména na výše zmíněný trik, kdy se před roztíráním nechá výrobek chvíli zahřívat v podpaží, to je u nich zásadní.

 

A jak je to s množstvím?

 

U našich deodorantů platí jednoznačně VÍCE JE VÍCE! Čím více ho nanesete, tím déle bude vonět a hlavně fungovat. Pokud máte pocit, že vás účinek zklamal, zkuste ho nanést více, opravdu to funguje. Pro ukázku: Našimi deoši o velikosti 30 g si každé podpaží přetírám cca 10 - 15x (ale zase ségře, která se potí o moc méně, stačí ani ne polovina "mého" množství, takže je to vysoce individuální).

Ať se Vám neukazují hlouposti!

Pomozte nám, aby byl náš web co nejužitečnější. Používáme k tomu cookies - malé soubory, které se dočasně ukládají v prohlížeči. Je jen na Vás, jak je nastavíte. Co je ale jisté: stejně jako ve všech dalších oblastech zacházíme i s Vašimi daty citlivě a eticky ♡

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení